Z Kırpıntı Kağıt Çeşitleri

Kağıtların hayatımızdaki yeri ve önemi hem teknolojinin gelişmesiyle beraber, kağıtların kullanım alanlarının fazlalaşması ile oldukça büyümüştür. Artık fabrikalarda kağıt üretimleri hızlanmasının yanı sıra bir çok farklı kağıt türü üretilip çeşitli alanlarda kullanılmak üzere ham madde olarak dönüştürülecek yerlere gönderilmektedir. Bu sayede artık kullandığımız çoğu ürünün hammaddesi olarak çeşitli kağıt türlerini görmek mümkün olmuştur. Eski zamanlarda kullanım amacı çoğunlukla üzerine yazı yazmak ve bilgi alışverişi olan kağıtların artık günümüzde temizlik, endüstri, mimari, ambalajlama gibi bir çok sanayi alanlarında kullandığını görmekteyiz.

Kağıtları kullanım alanları genişledikçe ortaya çıkan atık maddelerin de çeşidi bir o kadar fazla olmaktadır. Bu atık maddelerden üretilen en önemli kağıt türlerinden biri olan Kırpıntı kağıtlar Kraft ya da pil maddelerden üretilir. Kraft Kırpıntı kağıtlar daha sert yapıda iki Pelin maddeden üretilen Kırpıntı kağıtlar daha ince yapıdadır ve daha kolay aşınabilir. Bu tür Kırpıntı kağıtlara z kırpıntı kağıt ismi Verilir. Z  Kırpıntı kağıtlar yapısı gereği ince ince malzemeden üretildiği için iç mekanik dayanıklılığı oldukça düşüktür bu yüzden bu tür kanıtlar genellikle renklendirerek dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Diğer yandan Z Kırpıntı kağıtları dekoratif amaçlı kullanılmasının yanı sıra mimaride tasarım ve modelleme alanında kullanılmaktadır.

Diğer çeşit ve Kırpıntı kağıtları ise üzerlerine markaların logoları ya da çeşitli şekilleri ve isimleri basılarak daha özel bir görünüm elde etmek için kullanılır. Alanıyla birlikte markaların hem görünürlüğü artmakta hem de kutulamada ve ürün sarmada kullandıkları bu türde Kırpıntı kağıtları markaların değerini oldukça artırmaktadır. Ayrıca bu tür Kırpıntı kağıtlar hediye kutularının ya da özel eşyalarının altına ve üstüne yerleştirilerek o ürünün daha fazla estetik kazanılmasını ve müşteriye daha fazla hitap etmesini sağlar. Ayrıca özel siparişlere göre Z Kırpıntı kök çeşitliliği arttırabilir kullanılan malzemeler ve hammaddeler değiştirilerek kişiye özel çeşitli renklendirmelerle ve desenlerle Z Kırpıntı kağıdı özelleştirilebilir. Bu sayede Talebine hem de müşteri talebine göre uygun ze Kırpıntı kağıdı çeşitleri rahatlıkla üretilebilir ve piyasa sürülebilir.