Zigzag KIRPIK & Z KIRPINTI Kağıt

Kağıtlar genellikle üzerlerine yazı yazma eylemlerinde kullanılan gereçlerdir. Kağıtların üzerine çeşitli çizimler ve baskılar yapılır. Çöngü sözcüğü ile eş anlamlı olan kağıtlar genel olarak bazı otların lifleri ya da ağaçların liflerinden üretilmektedir. Liflerin selüloz hamuru haline getirilmesi sonrasında kurutma işlemi ve başka prosesler uygulandıktan sonra kağıt üretimi tamamlanmaktadır. Kağıt ilk icat edildiğinde üzerine çeşitli şekillerle yazı yazma gereci olarak kullanılsa da günümüzde çok çeşitli kullanım alanı bulunmaktadır. Özellikle inşaat, endüstri, mimari gibi alanlarda kullanımı yaygındır. Diğer yandan ürünlerin tüketiciye ulaştırılması sürecinde görsellik, hijyen, koruma sağlaması bakımından ambalajlamada da oldukça tercih edilir bir materyal olmuştur. Unutulmasın ki, para da  kağıt hammaddesi kullanılarak banknotlar halinde değerli kağıt haline gelmektedir.

Kırpınt kağıt ürünlerimiz, çok çeşitli renklerde, kaliteli kağıtlardan üretilmektedir. Hediyelerinizin ya da korumaya ihtiyacı olan objelerinizin daha güvenle barınmaları için, kırpıntı kağıtlara zigzag kıvrımlar elde edilmek üzere ondüla prosesi uygulanmaktadır. 

Ayrıca, pelur / pelür kağıttan üretilen, yine çok çeşitli renk yelpazesine sahip Düz Kırpıntı / Kırpık Kağıt üretimimiz de vardır. Düz pelür kırpıntılar Z kırpıntıya nazaran daha naif, daha yumuşak dokudadır. Vitrin süslemelerinin vazgeçilmez destekçisidir.

www.kirpintikagit.com adresimiz üzerinden kırpıntı kağıtla ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilir, teklif alabilir ve siparişlerinizi verebilirsiniz.