PELUR KIRPINTI KAĞIT

Günümüzde teknolojilerin çok hızlı bir şekilde gelişmesinden dolayı artık çoğu ürünün üretimi çok hızlı bir şekilde yapılabilmekte ve üretildiği anda piyasaya sunabilmektedir. Bu ürünlerin arasında arasından en önemli olanı ise kağıttır. Kağıtlar bir çok kullanım alanından dolayı çoğu üretim malzemesini hammadde olma özelliği taşır. Kırpıntı kağıt kullanımını oldukça yaygınlaştırmıştır.

Z kırpıntılar, dayanıklılığı ve içerdiği yüksek oranlı selüloz sayesinde elde edilen kıvrımlı ( ondüla ) yapısını uzun süre koruyabilmektedir. Bu da kullanıcıya maliyet ve verim avantajı sunar.

Bu tür kırpıntı kağıtlar ambalaj içi dolgu malzemesi olarak kullanılmasının yanı sıra renkli kağıtlardan üretildiği için dekoratif görsellik sunmaktadır. Özellikle hediye paketlerinin içerisinde ürünün görselliğini yükseltmek için kullanılan Z Kırpıntı kağıtları ürünleri en iyi şekilde sarar ve narin yapıdaki bazı eşyaları eşyaların zarar görmesine engel olur.

Öte yandan çeşitli renklerde üretilmiş olması, mekan içi dekorasyonlarda, ürün tasarlamada ve renklendirilmesinde, vitrin düzenlemelirinde kullanılarak teşhirdeki ürünlerin albenisini  oldukça desteklemektedir.