Hakkımızda

Kırpık Kağıt & Kırpıntı Kağıt

Kırpıntı kağıt ya da kırpık kağıt olarak isimlendirilen bu ürün, kargo kutuları, hediye kutuları ve benzeri ambalajların içlerindeki değerli gönderilerimizin, hem darbelere karşı emniyetini sağlamak ve hem de renkli, dekoratif görüntüleri sayesinde sevimli görsellik desteği sunmak ihtiyacı ile üretilmektedir.

Kırpık kağıt / kırpıntı kağıtlar, yüksek oranda selüloz içeren, renkli ancak, insan sağlığını tehdit etmeyen güvenilir kağıtlardan elde edilir. Gıda ile temasında hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

Üretim gamımızda üç kategoride kırpık kağıt / kırpıntı kağıt vardır;

· Zigzag / Z-Kıpıntı

Z-Kırpıntı / kırpık kağıtlar, 80 gr/m2 renkli kağıtların şeritler şeklinde dilinerek, ondüla formu verilmesi halidir. Zigzag kıvrımları ürüne hacim kazandırır ve sarmalandığı objeye, dış etkenlere karşı yüksek seviyede koruma sağlar. 15 renk olarak çalışılmaktadır.

· Pelur Düz Kırpıntı

Pelur kırpık kağıt / kırpıntı kağıtlar, 30 gr/m2, ince, renkli dekoratif kağıtlardan üretilir. Daha yumuşak, daha naif görselliği vardır. Feminen yapıdadır.

· D-80 Düz Kırpıntı

Bu gruptaki kırpık kağıt / kırpıntı kağıt ürünlerimiz, 80 gr/m2 renkli, dekoratif kağıtların işlenmesiyle elde edilen düz şeritlerden ibarettir.